Hajdukovci odigrali neriješeno s Omladincem iz Lastova Istaknuto

Napisao/la NK Hajduk 1932
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Počela je još jedna sezona u 1. ŽNL DN,prvo kolo našem Hajduku dodijeljeno je uvijek neugodno gostovanje na Lastovu. U pravoj prvenstvenoj utakmici podijela bodova možda je i najrealniji ishod utakmice. Krenimo redom,odlično smo otvorili utakmicu te već u 4. minuti na dodavanje Hrvoja Žuvele imenjak Gugić pogađa za 0:1. Tu nismo stali već nakon desetak minuta opet Hrvoje Gugić u stopostotnoj šansi ali lopta je okrznula stativu. Nedugo zatim Igor Žuvela sam kao duh na drugoj stativi ne pogađa okvir vratiju domaćina,potom dva odlična udarca Ivana Maričića ali golman Rešić odlično brani. I tako se je na odmor otišlo (usudili bi se reći) sa samo 1:0 za našu ekipu. Drugo poluvrijeme su naši momci očito mislili da je utakmica gotova međutim domaćin je zaigrao ozbiljnije i to je rezultiralo izjednačenjem. Nesporazum Prižmića i Oreba koristi Zdenko Barbić te poentira za 1:1. Nekoliko minuta poslije konsolidirali smo svoje redove te preko Deana Gugića eurogolom opet vodimo,1:2. Potom smo krenuli postignuti i treći pogodak koji bi riješio utakmicu što je domaćinu ostavljalo dosta prostora za kontra napade. Iz jednog takvog,korner za domaćina gužva u našem šesnaestercu lopta dolazi do Leona Katića koji se okreće i pogađa same rašlje našeg gola. Bili smo ošamućeni ali na sreću domaćin nije to iskoristio, iako je nakon još jedne presječene lopte David Genzić pogodio vratnicu. Do kraja utakmice stihijski napadi naših nisu urodili plodom dobre šanse zapucali su Luka Barčot i Emil Oreb. Na kraju podijela bodova rekli smo da je i najrealniji ishod ove utakmice. Sljedeće 2. kolo smo slobodni.