Pobjeda za bijeg iz opasne zone Istaknuto

Napisao
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
1. kolo = Žrnovo - Hajduk 1932 1:1 1. kolo = Žrnovo - Hajduk 1932 1:1 Foto: Nenad Kosović (Marko Polo Sport)

U okviru 12 .kola 1.ŽNL u nedjelju je na Močnom lazu gostovalo  nk „Žrnovo“ iz Žrnova.
Naša mlada ekipa uspjela je konsolidirati svoje redove te nakon lošeg rezultata i poraza od nk „Jadran“ prošle nedjelje u Smokvici i ispadanja iz daljnjeg natjecanja u županijskom kupu pobijedila goste iz Žrnova rezultatom 2:0(1:0).
Prije samog početka utakmice minutom šutnje odali smo počast nedavno preminulom našem bivšem igraču i treneru barbi Ivanu Šeparoviću - Bobeku.
U odličnoj predstavi naše ekipe koja se od početka utakmice postavila čvrsto u namjeri da pobjedi goste, što je rezultiralo ranim pogotkom Bruna Berkovića već u 5 minuti utakmice,nakon loše reakcije gostujućeg vratara. Potom slijedi zatišje uz dosta nervoze kod gostiju i našu punu kontrolu utakmice.
Drugo poluvrijeme ušli smo s namjerom da povećamo vodstvo,napravili nekoliko promjena te stvarali prilike. Najprije Maričić iz slobodnog udarca uz još jednu lošu intervenciju Batinovića pogađa stativu,potom dvije izgledne prilike iskusnog Igora Žuvela,najprije se spetljao pred gostujućim vratima da bi potom nakon odličnog ubačaja Padovana pogodio vratnicu. Kada se činilo da će završiti 1:0, bijeg Rubeše po desnom boku povratna lopta za mladog Gordana Andreisa koji svojim prvijencem za seniorsku momčad postavlja konačnih 2:0. Malo poslije toga Gordan je u još jednoj prilici,ali je loše zahvatio loptu. Kraj utakmice i zasluženi pljesak danas odlično popunjenih tribina Močnog laza. Ovom pobjedom skočili smo na 8.mjesto ljestvice 1.ŽNL.
Sljedeće 13. kolo gosti smo lideru nk „Orebić“ na njegovoj Trstenici.